Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Nokia Lumia cienie i blaski

Moderator Awatar puszatek
    Przegląda
    Warszawa/Podlasie
    Telefon
    Lumia 920, HTC Mozart, HTC Titan, Lumi 800, Omnia II
    Thanks
    1

Question Nokia Lumia cienie i blaski

Poniżej krótkie podsumowanie subiektywnych plusów i minusów Nokii Lumia 800. Pisane z myślą o ludziach którzy Windows Phone znają, ale myślą nad zmianą na ten telefon (dlatego pomijam wady typu "brak przesyłania plików przez BT"). Może komuś ułatwi wybór.

Minusy

- Maksymalny czas podświetlenie ekrany 5 min. Bywa irytujące, zwłaszcza jak ktoś przywykł do 30 min z HTC.
    - Podświetlanie i czujnik to porażka. Na automatycznym ustawianiu jest bardzo, bardzo ciemno, na ręcznym nie świecą klawisze systemowe. Tak więc jak ustawicie sobie podświetlani na średnie, to nawet w środku nocy będziecie musieli „tapać” po omacku by wyjść z aplikacji.
    - No właśnie klawisze systemowe są umiejscowione dziwnie, sporo wyżej niż dolna krawędź telefonu, przez co czasem trudno w nie trafić (bo się nie świecą).
    - Głośnik choć fajnie umiejscowiony to a) gra średni b)łatwo go zasłonić palcem podczas grania i ogólnie trzymania bokiem.
    - Widoczna pixeloza zwłaszcza w pierwszych dniach po przesiadce z innych telefonów, w kontraście białe litery na czarnym tle.
    - Bateria, bateria, bateria… Błąd jeszcze nienaprawiony, nie dość że trzyma różnie, to jeszcze nie pokazuje prawidłowych wartości. Mi osobiście nie trzyma wcale lepiej od HTC Mozarta.
    - Brak udostępniania internetu. Wszystkie inne telefonu z WP już to mają. Człowiek intuicyjnie szuka tej opcji, ale.. nie ma i już.
    - Aparat choć od Nokii, to pupy nie urywa. Zdjęcia, zwłaszcza przy słabym oświetleniu wychodzą nie najlepiej. Dodatkowo mało jest dodatkowych opcji. Pod tym względem o wiele lepiej wypada druga generacja HTC (Titan, Radar).
    - Ekran jest bardzo mocno czuły. Daje się to we znaki zwłaszcza podczas pisania, łatwo wstawić zły znak bo ledwo muśniemy powietrzem nad klawiszem i już jest.
    - Tylna obwódka aparatu strasznie szybko się rysuje. Z czasem człowiek chroni ją nawet od wiatru w obawie, że pojawią się jakieś zadrapania.
    - Nie mam jak tego przetestować dokładnie, ale moje obserwacje oraz lektura innych for wskazuje, że bardzo wolno idzie ściąganie poprzez WIFI, tak jakby była narzucona jakaś blokada. Czasem po 3g pobierało mi szybciej niż po WIFI z internetu 8mb.
    - Brak przedniej kamerki. Nokie to chyba jedyne telefony II generacji bez tego dodatku. Śmiech.

Plusy

- Wygląd. Ja wiem że to subiektywy czynnik ale Nokia jest po prostu piękna. Ją wyciąga się dla samego patrzenia i cieszenia oka Dodatkowo to jeden z nielicznych telefonów, gdzie całość wygląda pięknie nawet z gumową ochroną. Ehh, są inne telefony i jest Lumia. Ogólnie każdy komu ją pokażę jest zauroczony.
    - Waga, choć telefon jest ciężki to ja odczytuję to jako plus. Przykładowo HTC Mozart często wypadał mi z ręki bo był minimalnie za lekki. Nokia wydaje się ważyć idelanie.
    - Piękna czerń. Naprawdę. Patrzę tak na tę Nokię obok kładę HTC i Samsunga. Nokia wygląda jak wyprana w Perwolu, a w pozostałych jedzie wybielaczem. Bardzo duży plus.
    - 16 GB pamięci z czego my dostajemy około 13-14, na pewno więcej niż w HTC Titan (tam 12-13)
    - Aplikacje. Pokochałem szczególnie Nokia Music. To nie tylko fajny sklep ze złotówkami i w miarę rozsądnymi cenami za mp3 (dodatkowo ma fajne możliwości płatności), ale też pełnoprawny player. Łączy naszą kolekcję z telefonu z utworami kupionymi w sklepie muzycznym Nokii. Właściwie pod względem muzyki kompletnie zastępuje Zune (brak jedynie możliwości tworzenia list, ale działają te zaimportowane). Świetną opcją są też radia offline. Możemy sobie pobrać po parę godzin muzyki z parunastu tematycznych stacji radiowych. Aplikacja dodatkowo pomaga odnaleźć ciekawe wydarzenia muzyczne w okolicy. Nokia Maps oraz Nawigacja również są fajne, ale na mnie największe wrażenie zrobiła Nokia Muzyka. Inne aplikacje to raczej drobne dodatki. W kontekście małych apek lepiej wypada HTC (brakuje mi notesu).
    - Prędkość działania. Wszystko śmiga i burczy aż miło.
    - Wytrzymałość. Zresztą na tym forum często były linki do różnych testów.
    - Łatwy dostęp do narzędzi Diagnostics które pomagają kontrolować pracę telefonu, śledzić ładowanie baterii itp.
    - Czy już mówiłem że Nokia Muzyka jest świetna ?

W razie pytań, z chęcią odpowiem, lub zamieszczę zdjęcie.

Edit:

Porównanie w pełni naładowanej Nokii i Titana. A należy pamiętać, że realny czas pracy bywa krótszy. Oba mają bliźniacze konfiguracje.
    Oczywiście całość jest lekko oszukańcza bo HTC ma większą baterię, no ale aż taka różnica ?
    http://dl.dropbox.com/u/10111997/bateria.png
    Ostatnio edytowane przez puszatek ; 2nd March 2012 o 15:04
    wp-games.pl Świat Gier Windows Phone

2. The Following 2 Users Say Thank You to puszatek For This Useful Post:

Budniu (2nd March 2012),Tomek7NH (2nd March 2012)

3. # ADS
    Circuit advertisement
    Przegląda
    Advertising world

Member Awatar _glue
    Przegląda
    Częstochowa
    Telefon
    Lumia 800
    Thanks
    2
    Nagrody:
    Master Tagger
    http://forum.owindowsphone.pl/thread...=7851#post7851

Trochę mają naprawić

Rozumiem, że pomijałeś ograniczenia WP, a skoro tak to dla mnie cieniem jest brak aparatu do wideorozmów, który jest niedopatrzeniem ze strony Nokii

Przegląda
    Warszawa/Podlasie
    Telefon
    Thanks
    1
    W sumie racja, choć mi jej chwilowo nie brakuje, bo brak zastosowań. Ale tak, będzie Skype, będzie bieda.

Edit, dodałem też zdjęcie żeby pokazać jak śmieszną sprawą jest bateria w Lumi 800.

Member Awatar _glue
    Przegląda
    Częstochowa
    Telefon
    Lumia 800
    Thanks
    2
    Nagrody:
    Master Tagger
    skype już jest

Przegląda
    Warszawa/Podlasie
    Telefon
    Thanks
    1
    _glue tak wiem, ale trochę tak jakby go nie było. Bardziej chodzi mi o moment gdy przestanie być betą, zacznie działać w tle itp. Tak czy owak WSTYD Nokio!

SuperMod Awatar Tomek7NH
    Thanks
    5
    A takie pytanko ludzie z xda robią coś w kierunku odblokowania tego telefonu ? Bo przydałaby się możliwość wgrania jakiś aplikacji spoza marketu.

Przegląda
    Warszawa/Podlasie
    Telefon
    Thanks
    1
    Robić robią, ale nie zapowiada się na nic konkretnego. Nokia całości nie ułatwia tylko utrudnia, więc prędko na odblokowane romy był nie liczył.

10. The Following User Says Thank You to puszatek For This Useful Post:

Tomek7NH (2nd March 2012)