Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Kopia, synchronizacja, HTC WATCH, Zune...

Junior Member Awatar domdmzr
    Thanks
    0

Kopia, synchronizacja, HTC WATCH, Zune...

Witam.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, gdyż mam problem ze znalezieniem odpowiedzi w sieci.

1. Kopia zapasowa (sms, kontakty, historia połączeń itd.) - czy jest możliwa do wykonania a jeżeli tak, to w jaki sposób?

2. Kontakty w telefonie w jaki sposób mogę przenieść do usługi Windows Live do zakładki kontakty? I na odwrót w jaki sposób zsynchronizować kontakty z Windows Live na telefon? Problem dotyczy kontaktów (nazwa + numer telefonu) bez innych danych jak np. e-mail czy adres domowy. Nie mówię tutaj o pierwszym połączeniu bo wtedy na telefon wchodzą kontakty z Windows Live ale w okresie późniejszym. Pytam ponieważ dodałem kilka kontaktów w telefonie i kilka innych na Windows Live poprzez PC i nie synchronizują się wzajemnie.

3. W jaki sposób wykonać twardy reset telefonu. Korzystając z opcji "wykonaj reset" w ustawieniach telefon się resetuje ale nie do końca gdyż pozostają ustawienia takie jak region, data, godzina. Więc nie jest to pełny reset. A więc jak go wykonać?

4. Gdzie zapisują się informacje takie jak nazwy konta czy ustawienia w programie Zune? Odinstalowałem Zune, zainstalowałem ponownie a program automatycznie zalogował mnie na konto jakie wcześniej przed de-instalacją podałem.

5. W jaki sposób można wykonać zmiany ustawień GPS, czy w ogóle jest to możliwe? Czy jedynie poprzez ustawienia odpowiedniego programu? Czy jest możliwość aby mapy w WP7 korzystały z GPS a nie tylko lokalizacji?

6. Czy ktoś posiada działającą usługę HTC WATCH? Oficjalnie miała być dostępna w Polsce, póki co nie mogę jej pobrać z MarketPlace, jedynie poprzez wyszukanie w google i przeniesienie automatyczne do Zune (które normalnie też jej nie wyszukuje) można zainstalować, chodź pojawia się informacja, że usługa nie działa w moim regionie. Czy usługa działa i jak ją poprawnie uruchomić?

7. Czy jest jakiś nie oficjalny sposób na to aby poprawnie zadziałał przewodnik w mapach lub w Bing? Ponieważ na chwilę obecną pojawia mi się komunikat, że nie znaleziono żadnych miejsc (restauracje, kina, sklepy). Usługa w Polsce działa czy jeszcze nie?

8. Na jakiej zasadzie działa konferencja? Podobno podczas jednej rozmowy należy wcisnąć przycisk strzałki aby połączyć się z drugim numerem. Jednak taki przycisk u mnie się nie pojawia. Czy są jakieś sposoby na uruchomienie konferencji z przynajmniej dwoma numerami jednocześnie?

9. Czy istnieje aplikacja - odpowiednik Google Earth na WP7?

Proszę o pomoc w udzieleniu odpowiedzi i pozdrawiam. Mam nadzieję, że pytania jakie postawiłem i odpowiedzi na które liczę pomogą wielu użytkownikom WP7.

2. # ADS
    Circuit advertisement

SuperMod Awatar Tomek7NH
    Thanks
    5

RE: Kopia, synchronizacja, HTC WATCH, Zune...

1 i 2. Kopia zapasowa kontaktów polega na dodaniu kontaktu do listy, potem logujesz sie na hotmaila w telefonie dajesz ikonke synchronizuj i jak sie zalogujesz z poziomu kompa powinna byc lista kontaktów dostępna. Do backup-u pozostałych rzeczy potrzebujesz mieć odblokowanego fona.
    3. Ustawienia -> Informacje i zresetuj telefon
    4. Kliknij poprostu Ustawienia w Zune i wyloguj się. C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Local\Microsoft\Zune
    5. Jedynie Navigon jest aplikacją korzystającą z map offline

Thanks
    0

A czy możesz wyjaśnić szczegółowo synchronizację kontaktów. Gdzie jest Hotmail w telefonie. W książce adresowej nie mam synchronizuj, jedynie w wiadomościach w hubie kontakty. Nie kumam. Na jaką listę dodać? Gdzie?

SuperMod Awatar Budniu
    Przegląda
    Warszawa/Otwock
    Telefon
    HTC Titan
    Thanks
    48
    Nagrody:
    Posting Award

Żeby używać w pełni telefonu z systemem Windows Phone należy uzyskać identyfikator WindowsLive poprzez założenie konta pocztowego w MSN tzn tu: http://login.live.com/ Kiedy już je będziesz miał to musisz podać dane do logowania się telefonu na to konto w: Menu>Ustawienia>Poczta+konta>Windows Live - i tutaj wpisujesz login i hasło, a telefon sam pobierze wszystkie kontakty, zdarzenia z kalendarza oraz maile. Jeżeli masz kontakty np. na gmailu w Google to również w ten sposób możesz je dodać wpisując dane logowania gmail we właściwej pozycji. Jeżeli natomiast nie masz kontaktów w tzw. "chmurze" czyli na którymś z serwerów tylko masz je w poprzednim telefonie np. w jakimś symbianie, a nigdy ich nie importowałeś w chmurę, to:
    - albo je zaimportujesz teraz,
    - albo przepiszesz na piechotę.

Thanks
    0

Ok rozumiem. Ale jak mam przenieść kontakty z telefonu HTC HD 7 Windows Phone 7 na serwer Windows Live, tak aby w przypadku resetu telefonu można było je z powrotem przenieść na telefon. Z tym mam problem.

SuperMod Awatar Budniu
    Przegląda
    Warszawa/Otwock
    Telefon
    HTC Titan
    Thanks
    48
    Nagrody:
    Posting Award

Jak to ? Masz kontakty tylko w telefonie ? Jeżeli tak to załóż konto, zaloguj ssyetm na nim i po zalogowaniu samo się powinno zsynchronizować.

Junior Member Awatar ddmmzr
    Thanks
    0

Nie zrozumieliśmy się.

Posiadam kontakty w telefonie i np. dodałem w telefonie dwa kontakty nowe.

Jednocześnie posiadam kontakty na Windows Live i tak też dodałem np. dwa kontakty ale już inne niż te w telefonie.

Teraz pytanie w jaki sposób zsynchronizować kontakty ( telefon i Windows Live) aby:

Kontakty dodane w telefonie pojawiły się na Windows Live a te dodane na Windows Live pojawiły się w telefonie?

Póki co nie mogę tego zrealizować choć niby taka synchronizacja powinna działać.

Proszę o pomoc.

SuperMod Awatar Budniu
    Przegląda
    Warszawa/Otwock
    Telefon
    HTC Titan
    Thanks
    48
    Nagrody:
    Posting Award

Menu>Ustawienia>Poczta i konta> jak tu wejdziesz tapnij palcem i przytrzymaj na koncie głównym WindowsLive, a pojawi się menu kontekstowe, z ktorego wybierzesz synchronizuj. Jeżeli to konto tapniesz raz krótko wejdziesz w jego ustawienia i tam możesz zdefiniować czas co jaki się będzie samo synchronizowało.

Junior Member Awatar ddmmzr
    Thanks
    0

Dziękuję !!! Jesteś Wielki !!!

Czasami proste rzeczy potrafią sprawić nie lada problemu. Jeszcze raz dziękuję.

Junior Member Awatar arab
    Thanks
    0

Panowie a jak wygląda to w przypadku synchronizacja kontaktów z outlooka próbuje się połączyć ale wyskakuje m i błąd usługi Outlook tez nie mam pojęcia co w pisać w telefonie w pozycji domena przy ustawieniu konta outlook